Hawajski masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami po Hawajsku

Masaż gorącymi kamieniami stosowany był w wielu antycznych kulturach od tysięcy lat. Jego hawajska odmiana jest sztuką przekazywaną poprzez hawajskie rodziny i Kahunów (ekspertów w każdej profesji) przez generacje i stosowany jest w połączeniu z tradycyjnym hawajskim masażem Kahuna i Lomi Lomi, a jego celem jest wytworzenie u odbiorcy stanu głębokiego odprężenia oraz uczucia psychicznej i emocjonalnej harmonii.

Natura tego egzotycznego zabiegu pozostaje niezmieniona, najczęściej stosuje się kamienie bazaltowe (najlepsze są te ręcznie zbierane) w różnych oryginalnych kształtach i wielkościach. Kamienie takie posiadają w sobie wysoko lecznicze właściwości geomagnetyczne oraz są bogate w rudy żelaza i magnezu dzięki czemu zachowują dłużej ciepło. Przed zabiegiem kamienie podgrzewa się w wodzie o temperaturze 53-55 stopni Celsjusza. Sesję zaczyna się od ułożenia kamieni w kluczowych miejscach energetycznych na ciele zwanych Czakrami. Jest to praktyka, która ma na celu uwolnienie ciała od stresu oraz przygotowanie ciała do właściwego głębszego masażu całego ciała. Masaż taki zwykle trwa 90 minut i zawiera w sobie kombinację różnych technik relaksacyjnych i aromaterapię.

Wskazania

Hawajski masaż gorącymi kamieniami jest głęboko relaksujący i posiada terapeutyczne właściwości przez co nie powinien być pominięty przez nikogo kto troszczy się o własne ciało i stan emocjonalny. Jest to błogi zabieg poprawiający cyrkulację i uspokajający układ nerwowy. Jest szczególnie polecany dla ludzi odczuwających niepokój i stress, napięcia i bóle mięśniowe, bóle artretyczne i reumatyczne, bezsenność i stany depresyjne.

Przeciwwskazania

Większość przeciwwskazań do masażu z użyciem gorących kamieni pokrywa się z ograniczaniami dla innych styli masażu. W masażu gorącymi kamieniami istnieją jednak unikalne przeszkody do jego stosowania takie jak:

  • Ciąża
  • Nadwrażliwość na ciepło
  • Niekontrolowane nadciśnienie oraz niskie ciśnienie krwi
  • Ostre stany zapalne
  • Uszkodzenie nerwu
  • Ciężkie oparzenie słoneczne
  • Gorączka
  • Każdy rodzaj schorzenia przy którym aplikacja źródła ciepła na ciało jest niepolecana

 

6 myśli w temacie “Masaż gorącymi kamieniami po Hawajsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *